Tanie podróżowanie

Carpooling, czyli dzielenie się kosztami paliwa, to świetne rozwiązanie dla osób, które nie lubią podróżować komunikacją publiczną, a mimo wszystko muszą dotrzeć w określone miejsce. Samochodem zawsze wygodniej i szybciej, a jak się okazuje, często nawet dużo taniej. A zyskać tak samo mogą na tym kierowcy, którzy i tak muszą gdzieś jechać i szkoda, aby wolne miejsca w ich samochodach się marnowały. Jednym z najpopularniejszych serwisów oferujących tego typu usługi jest BlaBlaCar. Zobacz, jak łatwo z niego korzystać.

Jestem pasażerem

Wystarczy, że:
 1. Wejdziesz na stronę BlaBlaCar.
 2. Wyszukasz oferty na danej trasie podając miejsce, z którego chcesz wyruszyć i miejsce, do którego chcesz dojechać.
 3. Skontaktujesz się z kierowcą oferującym dany przejazd i ustalicie szczegóły.
 4. Dojedziecie wspólnie do wybranego miejsca.
Prawda, że proste? Na trasach pomiędzy większymi miejscami nie powinno być problemu z liczbą dostępnych ofert. A im więcej ofert, tym większa szansa, że dobierzemy sobie najbardziej dogodne godziny przejazdu, czy też wysokość zrzutki na paliwo. W przypadku osób nieposiadających żadnych zniżek na przejazdy komunikację publiczną można zaoszczędzić nie tylko na czasie podróży, ale i na kosztach biletu, bo wysokość zrzutki na paliwo często jest sporo niższa od biletów komunikacji publicznej.

Jestem kierowcą

Wystarczy, że:
 1. Wejdziesz na stronę BlaBlaCar.
 2. Zaoferujesz przejazd na danej trasie.
 3. Zgłoszą się pasażerowie, z którymi ustalisz szczegóły.
 4. Dojedziecie wspólnie do wybranego miejsca.
Tak samo proste, a można sporo zaoszczędzić na paliwie! Co więcej od zebranych pieniędzy nie trzeba odprowadzać żadnego podatku. W końcu i tak musimy gdzieś jechać i jechalibyśmy nawet, gdyby nikt się nie zgłosił. Cena za przejazd ma pokrywać koszty podróży, ale nie stanowi dodatkowego przychodu kierowcy.

Bezpieczeństwo

Serwis BlaBlaCar zapewnia bezpieczeństwo oferowanych usług na trzy sposoby:
 1. Dane osobowe użytkowników są prawdziwe, o co solidnie dba obsługa serwisu.
 2. Członkowie społeczności BlaBlaCar oceniają się nawzajem. Dzięki temu, że oceny są widoczne dla innych użytkowników, można łatwo zobaczyć, którzy użytkownicy są godni zaufania.
 3. BlaBlaCar posiada dedykowany Zespół Wsparcia, który stale pozostaje do dyspozycji użytkowników – do Zespołu można kierować pytania i prośby o pomoc.

Ile można zaoszczędzić

Oczywiście im więcej podróżujemy, tym więcej zaoszczędzimy. Rozważmy jednak przykład kierowcy, który pracuje poza miejscem zamieszkania i wraca do domu jedynie na weekendy. Niech taki przejazd w jedną stronę wymaga zatankowania paliwa na kwotę 100 zł. Przy czterech weekendach w miesiącu, czyli łącznie 8 przejazdach, daje to kwotę 800 zł. Jeżeli w samochodzie mogą podróżować razem 4 osoby, to przy sprawiedliwym podziale kosztów wychodzi 25 zł od osoby za jeden przejazd. Gdybyśmy za każdym razem zabierali ze sobą komplet pasażerów, to w ciągu miesiącu pozostała trójka pasażerów dołoży nam do paliwa 600 zł. W efekcie zamiast jeździć samemu z pustymi fotelami pasażerów i wydać na paliwo 800 zł, możemy przez cały miesiąc wydać tylko 200 zł. To da nam aż 75% oszczędności!
Oczywiście czasami uda się zaoszczędzić mniej, czasami może więcej, ale każda oszczędność się liczy. Zachęcam do skorzystania z usług BlaBlaCar już przy najbliższej okazji!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz